Paastumine Kabli rannas

 2018 Kevad

Sel kevadel laagrid 23.-25.03.2018 ja 06.-08.04.2018

 

Kevadel ja sügisel on parim aeg anda organismile puhkust ja teha läbi paastukuur. Tuisuliival on paastulaagrite korraldamisel kogemusi 9 aastat. Korraldame 3 päevaseid paastulaagreid, mida jälgib vastava kogemusega  juhendaja.

MIS TOIMUB KABLI RANNA PAASTULAAGRIS?

Põhirõhk on lõõgastumisel ja organismi tervislikul puhastumisel, koos protseduuride, sauna ja jalutuskäikudega. Paastupäevade sisustamiseks oleme külla kutsunud põnevaid külalisi ja korraldanud erinevaid tegevusi. Meie juures on käinud Metsamoor vestlemas taimede energeetikast, oleme korraldanud väljasõite Tolkuse matkarajale, Ainaži muulile, korraldanud käsitöötubasid ja joogatunde.

Päevade sisustamiseks võib iga paastuja valida ka ainult jalutuskäigud rannakülas, mere ääres või tervistavas männimetsas, pikutamise, sooja sauna või lihtsalt mõnusa olemise – see on igaühe vaba valik. Oluline, et igaüks tunneks end hästi ja teeks täpselt seda, mis tema enesetunde heaks teeb.

Sel korral külas Gunnar Tobber koos  kristallhelikaussidega.

 

Kristallteraapia on mõeldud keha ja meele tervenemiseks ja ka keha puhastuseks energeetiliselt..

Heli on kasutatud niikaua kui vana on inimkond.

Kristallteraapia mõjub rakkude tasandil, sest 75% meie kehast koosneb veest.

Heliteraapia käigus võivad esile tulla vanad traumad, luumurrud, energeetiliselt kinni olevad organid ja kohad ning
hiljem heliteraapia käigus keha vabaneb nendest. Toimub kogu keha puhastus ja tervendus.

Kuna kristallkausid on valmistatud puhtast kvartsist siis see ravib kõiki meie + energiakeskust ja ka

tasakaalustab keha. See heli on puhas.

 

Igale paastulaagris osalejale antakse juhised, kuidas toimida enne ja pärast paastu.

 

Loe veel paastumise kohta-

http://alkeemia.ee/artiklid/Paast-koige-vanem-ravivote/l-130/c-1615/

 

Paastulaagri lisateenused (ettetellimisel):

  • Massaaž
  • Kosmeetiku teenused
  • Reiki

 

 

Laagri maksumus 110.- lisaks km  (Ei sisalda protseduure)

Mida tehakse kolme päevasel paastul Kabli rannas?

Üldiselt on paastu ajal  võimalus inimestel ise valida, mida teha, mida mitte.

Kedagi millekski sundima ei hakata.Põhirõhk on ikkagi lõõgastumisel ja organismi tervislikul puhastumisel, koos  Metsamoori ravitee, protseduuride, sauna , jooga,

käsitöö ning rohkelt värskes õhus viibimisega.Igas laagris on laupäeviti ka teemaõhtu ühe põneva inimesega.

See on aeg iseendale ja oma kehale…

Kava täpne  järgimine ei ole kohustuslik. Programm võib koosneda ka ainult jalutamisest  või pikutamisest, see on iga inimese vaba valik, vastavalt sellele, kuidas enesetunne on.

Kes aga niisama lesida  ei viitsi, nendele pakume välja erinevaid  põnevaid võimalusi, kuidas neid  päevi  sisustada!

Lühidalt orienteeruv päevakava paastu ajal, see kindlasti muutub seoses sellega, kuidas ise oma päeva sätite.

Vahetult enne paastu saadan kõigile tema isikliku päevakava, mis lähtub vastavalt valitud protseduuridest.

Kindlast on ajaliselt paigas- Jooga, matkad ja külaline reede-laupäeva  õhtul.

Laager toimub, kui osaleb vähemalt 8 inimest.

 

Orienteeruv päevakava. Igas  laagris  pisut erinev graafik-

 

 

REEDE

13.00-  Kogunemine:

-voodikoha/kaaslase  leidmine

-toimingud seoses paastu algusega

- algkaalu määramine

14.00- Matk -Kohalikud väepaigad, Kaire Käära

15.00- Paastulaagri tutvustus, kodukord ja infomaterjal paastu kohta.

 

- Õhtused  protseduurid

20.00- Õhtune vestlusring

 

 

LAUPÄEV

8.30- Äratus

9.00-10,00- Jooga (Kaire Käära) , jalutamine, saun

12.00- 

-Värskes õhus jalutamine

- Protseduurid  kosmeetik, massaaz, teraapiad

-Külaline,  Gunnar Tobber Kristallheliteraapia seanss

- Saun, muu ajaviide.

 20.00-23.00- Vaba aeg, filmi vaatamine

 

PÜHAPÄEV

9.00-10.00- Äratus

9.00-10.00- Jooga, jalutamine, protseduurid, saun

12.00-13.00- Vaba aeg, protseduurid

 

 

 

Viimane toit enne paastu eelmisel päeval kell 16.00 (näiteks .salat, puuvili)

 

 

 

Protseduurid, mida võimalik  lisaks paastule juurde tellida

 

Massaazid ja teraapiad

 

Massaazid Gunnar Tobber 

Holistiline massaaz :

-Holistiline massaaz tugineb Holistilise meditsiini
põhimõtetel kus väärtustatatakse keha kui ühte tervikut.Kasutatakse
erinevaid massaazi võtteid et lõõgastada
Kogu keha.

Hind: 18.-
India peamassaaz:

-stressist ja valust leevendust pakkuv ja närve
stimuleeriv massaaz peale ja
Kaelale ning õlapiirkonnale.Leevendab valu õlgades pinget
kuklas,ärevust,depressiooni ja unetust .

Hind: 12.-

Tsooniteraapia :

-jalatallal on peegelpilt sinu keha organites mida
mõjutades ja jalatalda masseerides vabaneb organitest negatiivne energia
ja tekib kehas tasakaal .

 Hind: 12.-

Shiatsu massaaž 90 min 28 eur (Erika)

Shiatsu tähendab jaapani keeles sõrmedega avaldavat survet. Seda ligi sajandi vanust teraapiat võibki võrrelda nõelraviga, kus nõelte asemel kasutakse keha erinevatele punktidele surve avaldamiseks sõrmi ja peopesi. Shiatsu massaz on üles ehitatud põhimõttele, et mööda keha liiguvad energia ehk shi vood ning valud ja haigused on põhjustanud energiavoo häiretest.
Igal inimesel on olemas oma enese ravivõime, kuid meie kiire maailmas ei pane me oma keha häiresignaale tähele või surume nad hoopiski maha. Shiatsu aitab meil uuesti läbi lõõgastuse oma keha tunnetada ning energiavarusid taastada.
Shiatsu massaažis on ühendatud nii diagnoos kui ravi- massöör leiab kätt ja sõrme kasutades üles meridiaanidel asuvad bioaktiivsed punktid, kus energiavoog on häiritud ning taastab seejärel neile punktidele surve avaldamisega normaalse energiavoo. Shiatsu on üldkehalise tervistava efektiga, see parandab vere ja lümfiringet ja närvisüsteemi, vähendab stressi ja väsimust, mis on kehasse kogunenud, lõdvestab lihaseid ning parandab immunsüsteemi  ja lihaste painduvust.  Shiatsu massaaž sobib eriti hästi istuva töö tegijale. Shiatsu sobib kôigile- alates lastest kuni vanainimesteni.

Enne massaaži soovitav mitte süüa ja peale massaaži juua tavalisemast rohkem vett või teed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist, puhata.
Peale massaaži ilmneda võivad nähud: on rohkem energiat, unisus, lühiajaline uimasus, higistamine, külma- ja kuumahood, peavalu, tihe urineerimine, vajadus rohkem magada, vajadus rohkem juua, ajutine isu kaotus või suurenemine, emotsionaalne vabanemine – naer ja nutt. Sümptomid viitavad sellele, et Teie keha on hakanud tervenemise nimel tööle.

Shiatsu massaaži tehakse põrandal, matil. Seljas kerge, sportlik riietus, võimalusel pange jalga varvassokid.

 

Klassikaline massaaž  /Aive

0,5h  10.00 EUR

1h 20.00EUR

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka erinevatele kehaosadele.  Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.
Segmentmassaaž 0,5h 12.00 EUR

Segmentmassaaž on intensiivne, kuivalt teostatav ravimassaaž selja ja kaela kindlatele piirkondadele, et leevendada valusündroomi ja parandada siseorganite tööd. Seansi järgselt võib massaaži toime pikendamiseks kasutada ravigeele ja -salve.
Sobib radikuliidi alaägedas faasis, närvipitsumisest tingitud käte või jalgade valulikkuse ja vereringehäirete korral ning neile, kes põevad sageli kopsuhaigusi.

 

Tai massaaž 1h 25.00 EUR

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaažiliik, parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Kindlate tugevate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Seda massaaži liiki nimetatakse ka “laisa inimese joogaks”.

 

Jalatallamassaaž e. tsooniteraapia

0,5h 15EUR

Peamiselt jalalabal (vahel ka säärel) teostatava massaaži toime on lõõgastav ja mõnus. Aitab ravida kroonilisi haigusi ja vabaneda stressist. Külmetavate käte ja jalgade korral parandab kiiresti vereringet.

Meemassaaž

0,5h 12.00 EUR

1h  20.00 EUR

Meemassaaž on pärit Tiibetist. Mett  kasutatakse eelkõige kleepainena, et tekitada nakkumine massööri käe ja patsiendi keha vahel. Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Läbi naha jõuavad organismi ka mee tuntud tervendavad  toimed. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja krooniliste liigesprobleemide raviks. Meemassaaž ainuke massaaž, millega on ravitud päikesepõletust.
Kahjuks ei sobi antud massaaž  mee allergikutele ega tiheda karvakattega inimestele. Masseeritav peab olema puhas, kreemitamata.

 

Kupumassaaž

0,5h 10.00  EUR

Kupupanekut on  raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks  on välja arenenud  kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupumassaaž kiirendab lümfi- ja vereringet, tekitades kauakestva hüpereemia.  Väga sobilik külmetushaiguste ja krooniliste liigesprobleemide ja tselluliidi raviks.

Laavakivi massaaž

1.5h 30.00 EUR

Väga populaarne tšakra Stone massaaž. Teostatakse kuumade kividega ja kasutatakse erilisi õlisegusid (suurimaks koostisosaks on roosiõli). Arvatakse, et selle abil toimub tšakrate avanemine ja organismi mõjutamine energeetilisel tasemel. See massaažiliik sobib ka ajanappuses meestele,kes ei jõua regulaarselt enda eest hoolitseda. Tšakra Stone massaaž laeb energiaga, pärast seanssi tunnete tulvavat eluenergiat.

 

India peamassaaž Champi on raviprotseduur, kus energiakanaleid käsitledes masseeritakse läbi pea, kael, nägu ja õlgade piirkond. India peamassaaž on osa iidsest ayurveda ravimise süsteemist, mis õpetab enda eest hoolitsema ning haigusi ennetavalt elama. Massaaži tehakse toolil, mugavas asendis, kasutatakse soojendatud õli ja kestus on 40 minutit.

Massaaž on pehme ja mõjub lõõgastavalt.

Hind: 20 eurot

 

 

Näo-, pea ja dekolteemassaaž  keraamiliste lusikatega.

 Lõõgastav, siluv ja toniseeriv, õliga tehtav massaažitehnika, kus kasutataks idamaiseid energiakanalite ja punktide mõjutamist. Savist  naturaalsed lusikad  on  nahasõbralikud ja tervendava toimega. Lusikate erinevad värvid lisavad massaažile värviteraapilisi omadusi. Massaaž leevendab peavalu, on rahustava toimega.

Massaaži kestus 40 minutit.

Hind: 18 eurot

 

Gua Sha teraapia

Gua sha on Aasias kasutusel olev teraapia, milles spetsiaalse kaabitsa ehk guaga pannakse seiskunud Qi ehk energia liikuma. Kasutatakse kindlaid võtteid, kindla liikumissuunaga, lähtuvalt Hiina energiakanalitest.

Gua sha abil:

  • stimuleeritakse Qi-d ja vereringet
  • aidatakse väljutada toksiine
  • tugevdatakse imuunsüsteemi
  • parandatakse kopsude funktsioneerimist
  • ennetatakse ja ravitakse haigusi.

 

Paastumise seisukohalt toetab see teraapia toksiinide ja jääkainete väljutamist  ning kergendab lihasvalu. Gua sha teraapiat tehakse kogu kehale, sh. näole. Massaaži teostatakse nii otse nahale kui ka läbi riiete. Teraapia on lõõgastava toimega, kuid pinges kohad võivad olla ka valulikud. Terapeut valib vastava tugevuse lähtudes inimesest.

Vastunäidustused on samad, mis klassikalisel massaažil.

Massaaži kestvus on 1 tund.

Hind: 23 eurot

 

 

KEHAHOOLDUSED 

 

TSELLULIIDIVASTANE HOOLITSUS

Hoolitsuse teostamiseks kasutatakse spetsiaalset tselluliidivastase toimega massaaziainet, mis koostöös massaažiga  eemaldab surnud naharakud, toidab organismi vitamiinide ja mineraalidega ning aktiveerib ainevahetust. Lõpetuseks keha niisutamine kreemiga.

Kestvus 60 min. Hind 25 eur.

 

NÄO-JA DEKOLTEEHOOLITSUS

Värskendav näohoolitsus algab põhjaliku  koorimisega, millele järgneb lõõgastav massaaž ja hoolitsuse lõpus kantakse näole vetikamask, mis muudab naha säravaks ja elastseks.

Maski toimimise ajal soovikorral käte- või jalgademassaaz.

Kestvus 60 min. Hind 25 eur.

 

Shindo on massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem. Ta sündis 1980-ndate aastate algul Jaapanis ning tema loojaks on Sensei (õpetaja) Kazuko Kuratomi.

Sõna shindo tähendab teed oma südame juurde ehk oskust kuulata oma südant ja selle sõnumit. Järjepidev shindoga tegelemine aitab inimesel avaneda, lõõgastuda, näha ennast ja oma valikuid selgemalt. Kuigi tegemist on suhteliselt noore meetodiga, on tema juured vanades idamaistes, eeskätt Jaapani traditsioonides. Idamaise tava kohaselt käsitleb shindo inimest kui tervikut.

Shindo eesmärgiks on vabastada keha ja meel sinna kuhjunud füüsilistest ning emotsionaalsetest pingetest ning saavutada keha ja meele tasakaal.  Läbi venitus-ja hingamisharjutuste ning massaaživõtetega mõjutatakse inimkeha läbivaid 12 energiakanalit. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjusteks.
Shindo on pidevalt arenev ja täiustuv ja ta pole  seotud ühegi filosoofilise või usulise vooluga.
Ajapikku on Shindost välja kujunenud  mitmekülgne, ent samas lihtne eneseabi- ja enese korrashoiumeetod igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis inimestele

Shindo venitustundi tule mugavate riiete ja avatud  meelega! Alustame soojendusharjutustest, et valmistada keha ette venitusharjutusteks. Pärast venitusi anname kehale puhkust mõnusa lõdvestusega ja lõpetame …… midagi üllatuseks ka!

Shindo varba massaaz 0,30 h   12.-

Sobib väga häasti kokku paastuga, aitab puhastuda ja meeli värskendada

 

 

Laagri maksumus  sisaldab endas:

 

-Ööbimine  2 ööd (voodipesu, saunalina)

-Saun 

-Matk 

-Loeng- vestlusring paastust (Margit)

-Võimlemine –Jooga (Kaire)

-Taimetee- iga päev erinev, kohalik. (Margiti ema Ilvi korjatud ja kuivatatud)

-Mesi (kui enam tõesti ei jaksa, kohaliku mesiniku mesilaste korjatud )

-Sidruni -ja kurgi vesi (organismi turgutamiseks), kasemahl;))

-Käsitöö või üllatuskülaline

 

Soovituslik lisavarustus

-Saunalina (igaks juhuks, kui ühest jääb väheseks)

-Hommikumantel, sussid, soojad sokid, fliis. (  paastu ajal võivad tekkida külmavärinad)

-Soojad  riided  ja jalatsid- õues liikumise tarvis.(Igaks juhuks midagi kilest ja vettpidavat, kui peaks  vihma kallama ja eesti kliimat arvestades, ei imestaks ju keegi selle üle…)

-Kõrvatropid (juhuks, kui keegi tahab päeval magada aga segab üldine melu…..)

-Hea raamat, soovitavalt mitte toidust…

-Oma  TEE tass, siis ei lähe teistega segamini

Ja kindlasti hea tuju ja positiivne ellusuhtumine!

 

Asukoht:

 

Sõites  Pärnust Ikla-Läti  poole, siis Häädemeeste ristist  pööra paremale alla-  mere poole, seejärel uuesti teega ristumisel pööra vasakule.

Sõidad otse edasi, umbes 10 km,  paremal pool on linnuvaatlustorn, sõidad sellest mööda, üsna kohe,enne Kabli küla algust näed pruuni silti- Kabli rand, pööra sealt sisse  ja sõida mere suunas, hoides veidi paremale, näed palkmaja, palju õnne, oledki kohal!!

 

Päikest!

 

 

Kohtumiseni Rannamajas!

 

Margit, 56 638 760

 

Lisainfo Tuisuliiva puhkemajast www.tuisuliiva.ee

 

 

Seonduv artikkel

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/paastulaager-koriseva-kohuga-kabli-rannas#.UYqj9qL-GUJ