Kabli rand

Tuisuliiva Puhkemaja asub keset tuntud ja armastatud Kabli randa. Siinne liivarand koos lummavate päikeseloojangutega on olnud ajast aega üks suvitajate lemmikpaiku Eestimaal.

Tuisuliiva Puhkemajast vaid mõnekümne meetri kaugusel asub Rannakohvik, laste mänguväljak, pallimänguplatsid ja eriti uhke rannaliival ning –niidul looklev promenaad. Veidi eemale jääb skate park.

Kablisse on rannapuhkuse kõrval asja ka muul ajal. Siinsel rannikul armastavad peatuda rändlinnud ning kevadeti ja sügiseti rõkkavad ümberkaudsed rannaniidud lindude häältest. Tuisuliivast mõnesaja meetri kaugusel asuvas Kabli Linnujaama linnutornidest saab seda ime oma silmaga kaeda ning augustist novembrini käia rändlindude uurimist uudistamas.

Siit saab alguse ka 1,8 km pikkune looduse õpperada. Rada kulgeb mööda randa, rannakarjamaad, mis on suviti koduks lammastele ja mägiveistele, ning mere äärset männimetsa. Lisaks loomadele-lindudele võib siin vaadelda Edela-Eesti rannikualadele iseloomulikke ja haruldasi taimeliike, mitmekesiseid maastikke, erinevaid elupaiku ja vääriselupaiku. Rajale jääb RMK Kabli looduskeskus-teabepunkt, kust saab väärt informatsiooni puhkamisvõimaluste kohta ümbruskonnas ning vaadata põnevaid väljapanekuid loodusest.